ie z bezpłatnej opieki stomatologicznej pozwala na obniżenie kosztów codziennego życia, ponieważ wykonywanie płatnych zabiegów stomatologicznych może bardzo nadszarpywać domowy budżet. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do skorzystania z publicznego gabinetu stomatologicznego uprawnia pacjenta jedynie posiadanie aktualnego ubezpieczenia. W przeciwnym razie będzie on musiał korzystać z prywatnych gabinetów stomatologicznych. Dlatego trzeba mieć przy sobie jakiś dowód ubezpieczenia zawsze, kiedy pacjent przychodzi do gabinetu stomatologicznego.
Ciesz się swoim pięknym uśmiechem
Każdy z nas może w swoim życiu korzystać z dóbr, jakimi obdarowuje nas współczesna medycyna. Warto jest sobie uświadomić, że stomatologia aktualnie jest tak rozwinięta, że nawet mając naprawdę fatalne uzębienie możemy liczyć na to, że dobry dentysta nam pomoże przywrócić ich piękno i zdrowie. Proces leczenia często jest bardzo długi i mozolny, jednak jak się okazuje, jest on sensowny, bowiem przynosi rezultaty. Każdy z nas powinien o tym pamiętać i postarać się o to, by zęby stały się prawdziwą wizytówką świadczącą o pięknie. Nie przecież chyba nic bardziej cieszącego oko jak wspaniały biały uśmiech goszczący na twarzy.
Jeżeli jesteśmy ludźmi, którym zależy na tym, by być zdrowymi, to koniecznie zacznijmy przyglądać się naszej kondycji. W dzisiejszych czasach bardzo wielką uwagę zwraca się na ciało jednocześnie pomijając przy tym uzębienie, jakby stanowiło ono jego odrębną część, a przecież jest ono jego integralną częścią! Z tej racji warto jest sobie uświadomić fakt, że każdy z nas ma obowiązek dbania o siebie holistycznie. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku. Pamiętajmy zatem o tym, by dbać o swoje uzębienie. Jeżeli znajduje się ono w fatalnym stanie, to wiedzmy, że współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw wszelakim problemom zdrowotnym jak także estetycznym. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałego uśmiechu!
Co to jest chirurgia szczękowa?
Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa