Co robić aby mieć bielsze zęby? - Dla stomatologów

Wybielanie cieszyn

Leczenie kanałowe zębów

Endodoncja - dla wielu osób to synonim bólu i stresu. Tymczasem leczenie kanałowe to fantastyczny sposób na uratowanie tych zębów, których nie można leczyć tradycyjnie. Czasem ząb ulega wyłamaniu. Czasami miazga jest chora i stan choroby jes

Co robić aby mieć bielsze zęby? - Dla stomatologów Wybielanie cieszyn
t bardzo zaawansowany. W takich sytuacjach jeszcze kilkadziesiąt lat temu ząb się usuwało. Jednak dziś dentysta nie musi zaraz po takie rozwiązanie sięgać. Do dyspozycji ma narzędzia, które pozwalają stan chorobowy skutecznie usunąć, a koronę zęba odbudować. I to właśnie sprawia, że stomatologia tak bardzo różni się od tej, jaka była jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
A jak wygląda leczenie kanałowe zęba? To zależy od dentysty i wybranej przez niego techniki. Najczęściej ma ono postać trzy etapową.Na początku ząb do leczenia jest przygotowywany. Później następuje samoleczenie. A dopiero na koniec, po pewnym czasie ząb jest odbudowywany. Ale nie wszędzie tak to wygląda. Coraz częściej można bowiem spotkać się z leczeniem jednoetapowym. Całe leczenie przeprowadzane jest podczas jednej wizyty. Pacjent zgłasza się z bólem zęba, a z gabinetu wychodzi z zębem wyleczonym i właściwie gotowym do użytku. To oczywiście możliwe jest głównie dzięki nowoczesnym sprzętom, w tym mikroskopom.
A czy takie leczenie boli? Właściwie to w ogóle. Dzisiejsze znieczulenia pozwalają wykonywać najbardziej skomplikowane zabiegi bezboleśnie. Tak naprawdę więc to stres i strach są tutaj największą barierą do pokonania. Ale faktem jest, że naprawdę warto je pokonać i znów cieszyć się życiem.


Jest to bardzo podejrzane

Nie da się ukryć, że stomatologia jest dziedziną medycyny, która oczywiście kojarzy nam się z dentystą. Dentysta z kolei kojarzy nam się najczęściej bardzo negatywnie. Wizyty u dentysty to wspomnienia z bólem, niemiłym uczuciem, nerwami oraz ogromnym strachem. Jednak wybierając dobrego dentystę, wcale nie musimy tego doświadczyć.

Przede wszystkim powinniśmy trafić do stomatologa, który odpowiednio zdiagnozuje nasz problem. Stomatologia to nie tylko jedynie stomatologia. Endodoncja czy też ortodoncja to tylko niektóre z odłamów stomatologii. Każda poszczególna dziedzina zajmuje się czymś zupełnie innym.

Wybór dobrego gabinetu stomatologicznego to już połowa sukcesu. Zawsze sprawdzamy dokładnie opinie o danym dentyście. W sieci znajdziemy absolutnie wszystko. Gdy dany gabinet czy też dentysta ma zdecydowaną większość opinii pozytywnych, to pewnie będzie to dobry wybór. Jednak opinie negatywne niezmiernie nas odstraszają. Powinniśmy wiedzieć, że oceniamy także same gabinety, personel tam pracujący jak i także sprzęt. Wszystko powinno być wręcz sterylnie czyste. Żadna pękająca ściana czy też plamy na podłodze nie powinny mieć miejsca.

Zapoznajmy się także z ofertą szczegółową. Przy okazji zapoznania się z ofertą zapoznajmy się także z cenami. Ceny nie powinny być ani zbyt wysokie, ani też zbyt niskie. Jest to bardzo podejrzane.

Zadbajmy o to, aby trafić do dobrego dentysty, a wizyta okaże się naprawdę przyjemna i kompletnie niestresująca. O taki efekt końcowy właśnie nam głównie chodzi.


O wiele bardziej należy bać się

Usuwanie zębów to coś,co przeraża chyba każdego człowieka. Ale to tylko dlatego, że wciąż krążą różne stereotypy na temat leczenia stomatologicznego. Tymczasem dentysta to lekarz, który wcale nie przynosi pacjentowi bólu. Wręcz przeciwnie, chroni go przed nim, a wielokrotnie też i od niego skutecznie uwalnia.
Współcześnie stomatologia stara się ograniczać usuwanie zębów. W sytuacjach zaawansowanej choroby miazgi na pierwszy plan wysuwa się endodoncja. Leczenie kanałowe pozwoliło wiele zębów uchronić właśnie przed usunięciem. Ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Są sytuacje, gdy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ekstrakcja. Wówczas też lekarz może zalecić w późniejszym czasie uzupełnienie ubytków poprzez implanty, czy poprzez protezy. Samo usunięcie bywa jednak konieczne.
A czy zabieg taki jest bolesny? Chociaż może wydawać się nieprawdopodobne, usuwanie zęba, nawet największego nie musi wcale być bolesne. Co więcej, przy dobrym znieczuleniu w ogóle pacjent nie odczuwa bólu. Może czuć, że lekarz ząb poruszył. Może mieć uczucie, że korzeń się wysuwa. Wszystko jednak pozostaje bez jakichkolwiek doznań bólowych. Poza tym dentysta wie, w jaki sposób zadbać o miejsce po ekstrakcji. Rzadko więc po usunięciu pojawiają się jakieś problemy, w tym powikłania. I właśnie dlatego nie należy bać się wizyty u dentysty. O wiele bardziej należy bać się tego, że popsuty ząb będzie poprzez krwiobieg zatruwał bakteriami inne organy czy narządy w organizmie. I przed tym należy się zawsze chronić.